O projektu

onas

Jinak voní seno koním, jinak zamilovaným. Pro někoho – na pohlaví nezáleží – je vaření španělskou vesnicí, pro jiné je zase otravnou a ubíjející součástí každodenní péče o své blízké.

Ale je ještě jeden druh lidí; to jsou ti, kteří vaření milují a považují ho za zábavnou a povznášející činnost, k níž lze přistupovat vyloženě kreativně. Převažují mezi nimi muži, aniž by bylo úplně jasné, proč; jsou téměř bez výjimky autory slavných receptů i šéfy těch nejlepších kuchyní světa.

Praví gastronauti zkrátka k vaření přistupují s bezvýhradnou a nekonečnou láskou. Soustavně se pídí po nových recepturách, kupují nejrůznější pochystávky do kuchyně, přestože je nepotřebují, baví je experimenty i food pairing, a těší je jídlo nejenom uvařit, ale také nazdobit a pořádně si ho vychutnat.

Především jim je určen projekt recept 4U, i když inspiraci může nabídnout i lidem, kteří otráveně přemítají o tom, co mají vařit o víkendu. Je nekonečně rostoucí sbírkou zajímavých a méně obvyklých receptur, rad a nápadů. Jestliže je vaření vaší posedlostí, jste tady správně. A pokud se ve vašem archivu ukrývá nějaký gastronomický klenot, například z cest do exotických končin nebo třeba z receptáře po babičce, budeme rádi, když se o něj podělíte s ostatními.

My, gastronauti, jsme tak trochu jedna rodina, nebo ne?